at kings super market, clay bought 2 1/4 pounds of tomatoes for $13.50. Gabriella bought 1 1/2 pounds of tomatoes for $6.75 at the local farmer's market. WQho got the better deal
Mathematics
Views: 0 Asked: 01-28 08:20:18
On this page you can find the answer to the question of the mathematics category, and also ask your own question
Other questions in category
- Please help (due in 8 minutes!! have a blessed day/night)
- View
- Denise made 9 identical bags using 4 yards of fabric. How much fabric did denise use for each bag...
- A bag contains 6 red tiles and 15 yellow tiles. Lilla removes 2 red tiles. How many yellow tiles sho...
- Unit 1 : Algebra basics Homework 1: the real numbers
- Is -7=7 an infinite solution or no solutions for a system of equations?...
- How would i do this problem? please help !
- Foley's Kitchen Supply needs to store 4,616 boxes in their warehouse. If they can put 8 boxes on eac...
- Need help im struggling
- Using small pieces of construction paper, Sara makes a collage in the shape of a circle for art clas...