You buy milk at $3.48 per gallon. One portion of oatmeal requires 1 oz of milk. How much does the milk for one portion cost? Round to the nearest cent.
Mathematics
Views: 0 Asked: 02-19 08:15:21
On this page you can find the answer to the question of the mathematics category, and also ask your own question
Other questions in category
- The function y = f (x) is graphed below. What is the average rate of change of the function f (x) on...
- Name the polynomial based on its degree and number of terms. 2 - 11x^2 - 8x + 6x^2...
- If y varies directly as x and y = 48 when x = 14, find y when x = 42...
- Answer with explanation please!
- The sum of all but one interior angle of a heptagon is 776°. what is the measure of the final interi...
- Benito embroiders and sells T-shirts. The graph shows his profit (y-axis) as a function of the numbe...
- The area of a square is (36d^2 - 360d + 9) in^2.
- What is the answer to this?
- 2x+2y-8z=9 2x+y-z=9 -x-y+4z=2
- How would i do this problem? please help !