The O! Natural Company sells a juice in 1 gallon bottles. The current retail price of the juice is $3.50 for 1 gallon. In order to remain competitive, the company will decrease the price to $3.20. Suppose the company's cost per 1 gallon is $2.70. What is the markup if they sell each gallon at $3.20?
Mathematics
Views: 0 Asked: 11-23 08:30:32
On this page you can find the answer to the question of the mathematics category, and also ask your own question
Other questions in category
- Examine the following table, which represents some points on a line....
- Please help asapWhat is the area of this figure? Enter your answer as a decimal in the box....
- Bo kept track of his cookie sales. He
- 3.) Write an equation for a plane with no x-intercept. Draw a sketch of what this plane would...
- View
- Answer with explanation please!
- Can u guys please give me the correct answer
- Three hundred two times one hundred fifty three302×153
- The ratio of yellow shirts to green shirts in Ms. Grayson’s closet is 5:2. She has a total of 21 yel...
- When your daughter was born, you decided that you would start saving money for her college education...