One store sells milk for $3.00 per gallon. A second store sells milk for $0.80 per quart. If you need two gallons, which store should you buy from?
Mathematics
Views: 0 Asked: 01-22 13:38:12
On this page you can find the answer to the question of the mathematics category, and also ask your own question
Other questions in category
- Square root of the quantity x minus 2 end quantity plus 8 equals x solve for x...
- 1.5z+4.5+6z-0.3-3z+z Combine like terms to simplify each expression...
- How would i do this problem? please help !
- View
- Answer the 2 question in the photo for EASY points ( 20 points )...
- A box holds 120 apples. 8 families bought 2 boxes of apples to be shared equally among them. Each fa...
- Using small pieces of construction paper, Sara makes a collage in the shape of a circle for art clas...
- If we keep going on like this and dividing the number line, will we eventually find a fraction equal...
- Savannah wants to purchase C dozen cupcakes for $2.50 each and B boxes of brownies for $3.25 each. S...
- Please help asapWhat is the area of this figure? Enter your answer as a decimal in the box....