One store sells milk for $3.00 per gallon. A second store sells milk for $0.80 per quart. If you need two gallons, which store should you buy from?
Mathematics
Views: 0 Asked: 01-22 13:38:12
On this page you can find the answer to the question of the mathematics category, and also ask your own question
Other questions in category
- A scientist had 3/4 of a botttle of solution. She used 1/6 of the solution in experiment. How much o...
- Examine the following table, which represents some points on a line....
- The sum of all but one interior angle of a heptagon is 776°. what is the measure of the final interi...
- Savannah wants to purchase C dozen cupcakes for $2.50 each and B boxes of brownies for $3.25 each. S...
- The area of a square is (36d^2 - 360d + 9) in^2.
- Please help asapWhat is the area of this figure? Enter your answer as a decimal in the box....
- Name the polynomial based on its degree and number of terms. 2 - 11x^2 - 8x + 6x^2...
- 1.5z+4.5+6z-0.3-3z+z Combine like terms to simplify each expression...
- Ociel has designed a square mural that measures 10 feet on each side. Bill has also designed a squar...
- Using small pieces of construction paper, Sara makes a collage in the shape of a circle for art clas...