On a farm, the farmer decides to give pizza to her 12 ducks as a special treat. She orders 3 pizzas, and the total price is $25.71. What is the unit price of each pizza?
Mathematics
Views: 0 Asked: 12-10 22:20:51
On this page you can find the answer to the question of the mathematics category, and also ask your own question
Other questions in category
- Examine the following table, which represents some points on a line....
- What is the answer to this?
- The function y = f (x) is graphed below. What is the average rate of change of the function f (x) on...
- Benito embroiders and sells T-shirts. The graph shows his profit (y-axis) as a function of the numbe...
- 2x+2y-8z=9 2x+y-z=9 -x-y+4z=2
- 1.5z+4.5+6z-0.3-3z+z Combine like terms to simplify each expression...
- When your daughter was born, you decided that you would start saving money for her college education...
- Unit 1 : Algebra basics Homework 1: the real numbers
- Gente é urgente por favor é pra prova, é pra agora
- The formula for the lateral surface area of a cylinder is S=2πrh , where r is the radius of the base...